topbar 10 10px1

مقرری‌های جدید طالبان و فصل تازه‌ی مبارزات عدالت‌خواهانه‌ی جبهه‌ی مقاومت ملی

مقرری‌های جدید طالبان و فصل تازه‌ی مبارزات عدالت‌خواهانه‌ی جبهه‌ی مقاومت ملی

طالبان هراس‌افگن، اخیرن برای نبرد برضد مبارزان جبهه‌ی مقاومت ملی، فرماندهان تازه‌ای را بر گزیده اند تا بتوانند از طریق آن‌ها، بر مجاهدان و مبارزان جبهه‌ی مقاومت ملی فشار وارد کنند و به‌ تعبیر خود شان‌ به‌داستان مقاومت علیه ستم‌گری‌های شان نقطه‌ی پایان بگذارند؛ اما بی‌خبر از آن‌که این اقدام تازه‌ی آن‌ها در بر افروختن آتش جنگ، سنگرهای مقاومت ملی را پیش از هر زمان دیگر مستحکم‌تر و مجاهدان جبهه  را در راه آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی استوارتر می‌سازد.

طالبان دهشت‌افگن از آغاز شکل‌گیری جبهه‌ی مقاومت ملی و تحرکات نظامی این جبهه پیوسته کوشیده‌اند که مقاومت برحق مردم افغانستان را برضد ظلم، ستم و استبداد استخوان‌سوز شان، کم‌ اهمیت جلوه دهند.

در مدت یک‌سال از اشغال افغانستان توسط این گروه، تمام تلاش‌های گروه طالبان با عالمی از دروغ پراگنی‌ها، توطئه‌ها و انکارها بر این بود که نشان دهند که امنیت سرتاسری را در افغانستان تأمین کردند و هیچ‌گونه تحرک نظامی برضد آنان انجام نشده‌است؛ اما تلفات روز افزون این گروه جنایت‌کار و توسعه‌ی جغرافیای جنگی جبهه‌ی مقاومت ملی، این گروه تبه‌کار را وا داشت که برای جنگ‌افروزی و نبرد با مقاومت‌گران، نام‌دارترین هراس‌افگنان شان را به فرماندهی جنگ در پنجشیر و اندراب بگمارند.

طالبان که در دروغ‌گویی شهره‌ی آفاق اند، تمام تلفات نیروهای سفاک شان را در نبردهای پنجشیر و اندراب انکار کردند، با رد کردن سقوط چرخ‌بال شان آبروی اندک شان هم به‌زمین ریخت و با رد بازداشت چهل تن از افراد شان که تصاویر و نوارهای دیداری آن‌ها هم‌رسانی شد، هیچ آبرویی برای شان باقی نماند.

جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان همان‌گونه شجاعانه درفش دفاع از عزت، شرف و آزادی مردم افغانستان را در نخستین روزهای اشغال این کشور توسط گروه جنایت‌کار و وحشی طالبان بر افراشت. اکنون این مبارزه را تا آزادی سازی کامل افغانستان و ایجاد یک نظام فراگیر ملی و مردم‌سالار که در آن حقوق تمام شهروندان رعایت شده و به‌حقوق بشر و حقوق زنان و آزادی بیان احترام گذاشته شود، ادامه می‌دهد.

 طالبان که به‌خون‌خوار ترین چهره‌ی هراس‌افگن چون "قیوم ذاکر" سَمت فرماندهی تجاوز به پنجشیر و اندراب را داده‌اند، باید بدانند که این اقدام شان اراده‌ی مردم ما را در مبارزه با انحصارگرایی، ظلم‌گستری، استبداد و یکه‌سالاری قوی‌تر می‌گرداند.

جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان، با درک این واقعیت که طالبان نیروهای نیابتی و اشغال‌گر استند، به‌هیچ یک از ارزش‌های اسلامی و انسانی باور ندارند، اهل تفاهم و گفت‌وگو نیستند، پروای ثبات سیاسی و توسعه‌ی اقتصادی را در افغانستان ندارند و به‌صلح اهمیت نمی‌دهند، تصمیم گرفته‌است که تا برچیدن این لکه‌ی ننگ از دامن ملت بزرگ افغانستان، به‌مبارزات حق طلبانه، آزادی‌خواهانه و عدالت‌جویانه ادامه دهد.

جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان از نخستین روزهای اشغال افغانستان توسط گروه جنایت‌کار طالبان تمام تلاش‌ها و کوشش‌هایش را به خرج داد تا مُعضل افغانستان را از راه  گفت‌وگو حل کند؛ اما گروه متجاوز طالبان به خواست‌های صلح‌طلبانه پشت پا زدند و بر جنگ اصرار ورزیدند.

جنگ، آخرین گزینه‌ای بود که در برابر تمامیت‌خواهی، سلطه، انحصارگرایی، ظلم و ستم طالبان برضد مردم افغانستان توسط جبهه‌ی مقاومت ملی انتخاب شده‌است و هم‌اکنون این جبهه، دروازه‌ی گفت‌وگو و مفاهمه را باز نگهداشته‌است تا معضل نزاع قدرت در افغانستان به گونه‌ی بنیادی و ریشه‌ای حل شود؛ اما همان‌گونه که دیده می‌شود، طالبان به‌جز از تمرکز روی جنگ و خون‌ریزی، به هیچ گزینه‌ی دیگری تمکین نمی‌کنند.

تا این‌جای کار، جبهه‌ی مقاومت ملی با درک مسؤولیت تاریخی، ایمانی و وجدانی، تلاش‌های خود را برای پایان دادن به جنگ و خون ریزی انجام داد؛ ولی آن‌چه باقی مانده‌است، دوام نزاع خونین و نبرد آزادی‌خواهانه‌ی مردم افغانستان برای استقلال این کشور است؛ چون طالبان هراس‌افگن به‌جز جنگ راهی دیگری را بر نگزیدند.

جبهه‌ی مقاومت ملی با درک این واقعیت که نزاع قدرت در افغانستان، یک نزاع تاریخی-طولانی است، در تلاش حل این معضل تاریخی و گام گذاشتن در مسیر ثبات سیاسی و توسعه‌ی اقتصادی و اجتماعی است و در این راه به مبارزه‌ی بی‌امان خود برضد تمام تمامیت‌خواهی و استبداد ادامه خواهد داد.

این‌که طالبان به‌تلاش‌های صلح‌طلبانه پشت پا زدند، جنگ را برگزیدند و برای شعله‌ور ساختن این جنگ مسؤولان نظامی جدید گماشتند، تاریخ در باره‌ی آن قضاوت عادلانه خواهد کرد؛ اما جبهه‌ی مقاومت ملی در راه تحقق آرمان‌های حق‌طلبانه و عدالت خواهانه‌ی مردم افغانستان به مبارزه و پیکار برضد بیدادگری‌ها ادامه می‌دهد.

© تمام حقوق محفوظ ميباشد | ۱۴۰۰-۱۴۰۱

Image
© تمام حقوق محفوظ ميباشد | ۱۴۰۰-۱۴۰۱ | جبهه مقاومت ملى افغانستان

 

 

Like what you see?

Hit the buttons below to follow us, you won't regret it...