topbar 10 10px1

اعلامیه‌ی جبهه‌ی مقاومت ملی به مناسبت هشتم مارچ روز جهانی زن

اعلامیه‌ی جبهه‌ی مقاومت ملی به مناسبت هشتم مارچ روز جهانی زن

هشتم مارچ روز جهانی زن را به زنان مقاومتگر، سربلند، آزاده، با عزت و با افتخار افغانستان تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

به اين مناسبت، از قهرمانی، فداکاری و ایستادگی زنان افغانستان در یک سال و اندی در برابر رژیم ترور، وحشت و سیاه طالبان، سر تعظیم فرود می‌آوریم.

در این مدت، زنان افغانستان فصل درشت مقاومت ضد طالبان سیاه‌اندیش بوده‌اند. اعتراض کردند، به‌زندان رفتند، شکنجه شدند و مورد تجاوز قرار گرفتند؛ اما هرگز تسلیم و اسیر افکار بدوی و قرون وسطایی و قساوت و بی‌رحمی طالبان نشدند.

گروه متحجر، عقب‌مانده، زن‌ستیز و بدوی طالبان، در ١٨ ماه از هیچ ظلم، ستم و ناروایی برضد زنان افغانستان دریغ نکردند. زنان سرزمین ما را از تمام حقوق اولیه و انسانی‌شان محروم کرده‌اند. 

هم‌اکنون، میلیون‌ها دختر اجازه درس خواندن و هزاران زن تحصیل‌یافته و با تجربه، اجازه کار و فعالیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ندارند. این حجم ستم و بی‌عدالتی غیرقابل تحمل است.

ما به‌خوبی می‌دانیم در این یک سال و هشت ماه، چه بر زنان افغانستان رفته است و دختران و نوجوانان ما چه کشیده‌اند.

رژیم سیاه و قهقرایی طالبان، برخلاف تمام اصول و ارزش‌های دینی، ملی و بین‌المللی انواع خشونت و قساوت را در سرکوب اعتراضات بانوان شجاع ما به کار بردند و همین اکنون تعداد زیادی از این بانوان در زندان‌های مخوف این گروه تحت ظلم و شکنجه قرار دارند، اما عزم واراده‌ی آهنین بانوان شجاع سرزمین ما در مبارزه بر علیه این گروه جاهل، مورد تحسین و تمجید تمام آزادی‌خواهان جهان قرار گرفته است.

زنان قهرمان و شجاع میهن در برابر گلوله و وحشت طالبان ایستادند و صدای عدالت خواهی‌شان را بلند کردند. اعتراضات افغانستان در ١٨ ماه پسین، در تاریخ افغانستان و جهان بی‌نظیر بوده است.

طالبان نه تنها زنان را عمداً و سیستماتیک از همه حقوق اساسی و انسانی شان محروم کرده اند، بلکه خواهران ما را که ناموس افغانستان محسوب می گردند، برای چندمین بار در تاریخ کشور مورد هتک حرمت قرار داده اند.

جامعه‌ی جهانی باید بداند که طالبان آنچه را در حق زنان کشور ما انجام می دهند، نه از روی اشتباه و کج فهمی، بلکه اعمال این سیاست وحشیانه در ذات تفکر و ایدیولوژی طالبانی نهفته بوده و بنای حرکت آنان را تشکیل میدهد.

اغماض جهان در مقابل ایدیولوژی و عملکرد این گروه باعناوین طالب خوب و بد، نوعی خود فریبی و مغشوش کردن اذهان چهانی می باشد. همه آگاهیم که جمعی از عناصر داخلی و خارجی در پیشبرد پروژه‌ی طالبانی با سؤ استفاده از نام قوم و قبیله در داخل و نگاه انسانی در خارج بشدت فعال اند تا اراده‌ی جهان را در مقابل این گروه جنایت کار بشکنند…

 

خواهران و مادران آزاده کشور!

ما در جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان، برای برچیدن گلیم این رژیم ستمگر، عقب‌مانده، بی‌رحم و خون‌آشام، کمر بسته‌ایم و مطمین هستیم که خون پاک هم‌رزمان مان و آزادای‌خواهان کشور و مبارزات خستگی‌ناپذیر و بی‌وقفه‌ی زنان سرزمین ما به ثمر می‌نشیند و تروریستان بد طینت منفور و نابود خواهند شد. زنان افغانستان در فردای آزادی کشور، سهم بارز و شایسته در تمام سطوح سیاسی و اجتماعی کشور خواهند داشت.

ما افتخار داریم که در صف رزمنده‌گان این جبهه در برابر حاکمیت استبدادی و ظالمانه‌‌ی طالبان، هزاران بانوی شجاع قرار دارد که عزم خویش را برای آزادی سرزمین‌شان جزم کرده و خستگی‌ناپذیر علیه نیروهای جهل مبارزه می‌کنند.

بانوان گرامی! ما در جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان خود را عزادار و شریک دردهای خانواده‌های قربانیان راه آزادی به ویژه زنان مبارز ميدانيم و باور كامل داريم كه به یاری پروردگار و با اتحاد و همبستگی زنان و مردان کشور، مبارزات و تلاش‌های مشترک ما به خاطر آزادی از استبداد و اشغال گروه طالبان تروریست، به نتیجه می‌رسد و خورشید آزادی بر سرزمین ما بار دیگر خواهد درخشید.

© تمام حقوق محفوظ ميباشد | ۱۴۰۰-۱۴۰۱

Image
© تمام حقوق محفوظ ميباشد | ۱۴۰۰-۱۴۰۱ | جبهه مقاومت ملى افغانستان

 

 

Like what you see?

Hit the buttons below to follow us, you won't regret it...