جبهه مقاومت ملی افغانستان

جبهه مقاومت ملی افغانستان

اهدا کنید

اتحاد شمال

این اولین بار نیست که کابل به دست طالبان سقوط می کند - سال ها طول کشید، اما آنها در آن زمان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و دوباره خواهند شد. در سال 1996، قبایل مخالف حکومت وحشیانه آنها در اتحاد شمال متحد شدند و با تهاجمات به مناطق آزاد افغانستان مبارزه کردند و جان غیرنظامیان بی شماری را که تحت آزار و اذیت آنها از بین می رفتند، نجات دادند. حتی در سیاه ترین روزهای جنگ، مقاومت در برابر طالبان هرگز متوقف نشد و با همان روحیه ای است که جبهه مقاومت ملی امروز بر آن می جنگد.

احمد شاه مسعود
شیر پنجشیر

احمد شاه مسعود (1953-2001) که به طور رسمی قهرمان ملی افغانستان بود، یک شخصیت محوری در مقاومت علیه شوروی و طالبان بود. بین سال‌های 1979 تا 1989، او یک فرمانده قدرتمند چریکی در مبارزه با اشغال شوروی بود و پس از تسلط طالبان، رهبری ائتلاف شمال را علیه رژیم دیکتاتوری آنها تا زمان ترور توسط عوامل القاعده رهبری کرد و سپس با طالبان همکاری کرد. اکنون انجام دهید او تنها فرمانده افغان بود که در دهه‌ها جنگ علیه اتحاد جماهیر شوروی و طالبان هرگز کشور را ترک نکرد.

مسعود به عنوان یکی از بزرگترین رهبران چریکی قرن بیستم در نظر گرفته می شود که به طور موفقیت آمیز و مکرر از ولایت زادگاهش پنجشیر در برابر تصرف نیروهای متخاصم دفاع کرد. در مزار او در سال 2019، پسرش احمد مسعود توسط صدها نفر از حامیان چند قومیتی آنها، جانشین او در مبارزه با طالبان اعلام شد، و از تعهد بی وقفه خانواده آنها برای حمایت از حقوق همه مردم افغانستان سپاسگزاری کردند.

نیروهای نظامی

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros tristique.

10000 سرباز - که بسیاری از آنها اعضای زبده نیروهای کماندوی ارتش ملی افغانستان هستند - برای پیوستن به جبهه مقاومت ملی از محاصره طالبان خارج شده اند. اکثر واحدهای افغان در نبرد علیه طالبان از دست نرفتند، بلکه به دستور فرمانداران استان ها در ازای حفظ امنیت شخصی صاحبان قدرت، آتش بس گرفتند. سربازان و غیرنظامیان عادی بیشتری که به هدف اعتقاد دارند هر روز به مقاومت می پیوندند. مقاومت چندین مرکز ولایات افغانستان را آزاد کرده و آنها را تا زمانی که نیروی هوایی پاکستان (برخلاف تمام معیارهای بین المللی) مواضع مقاومت را بمباران هوایی کرد، در اختیار داشت. با وجود این، خود طالبان سربازانی را که آماده جنگ هستند شکست نداده و نمی‌تواند شکست دهد و نیروهای جبهه مقاومت ملی نیز چنین هستند.

کماندوها هرگز در یک نبرد شکست نخورده اند... طالبان هرگز در برابر کماندوها پیروز نشده اند و هرگز نخواهند شد.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros tristique.

ژنرال جان دبلیو. نیکلسون جونیور.

پنجشیر

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros tristique.

دره پنجشیر که توسط کوه های خیره کننده احاطه شده است، بهشت چریکی است که از آنجا یک نیروی مصمم می تواند با سهولت نسبی در برابر یک بسیار بزرگتر مقاومت کند. «شیر» پنجشیر احمدشاه مسعود، شوروی و طالبان را برای ده‌ها سال دور نگه داشت تا دره پنجشیر را آرام کنند و حالا پسر و هموطنانش از اولین اتحاد شمال همین کار را خواهند کرد.

  • Help children

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in ero.

  • Provide clean water

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros el.

  • Safe housing

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in.